Rožnovské plotny

Rožnovské plotny se nachází ve strmém svahu Černé hory v blízkosti golfového hřiště v Rožnově  pod Radhoštěm. Tato oblast je určena zejména rodičům s dětmi a začínajícím lezcům. Je nutno dodržovat všechny zákonné ochranné podmínky CHKO (např. zákaz rozdělávání ohňů, poškozování dřevin a povrchu skal). Lokalita se nachází na soukromém pozemku a není komerčním prostorem. Udržujte po řádek a čistotu.

Přístup ke skalám

Od golfového hřiště na Dolní Bečvě přes řeku Bečvu (aut. zast. Dolní Bečva, pila) a lesním úvozem směrem k chatové osadě. Asi po 150 metrech doprava lesním značeným chodníčkem dalších 150 metrů ke skalám. Přístup a prostor pod skálou není vhodný pro velmi malé děti a rodiče s kočárky.

GPS souřadnice: 49.4674550N, 18.1729431E

Zajištění cest

Cesty jsou jištěny borháky a osazeny jednoduchou slaňovací karabinou. Pro účely top rope je třeba lano slaňovací karabinou pojistit druhou karabinou.

Cesty jsou jištěny tak, aby je děti mohly lézt na prvním konci lana, pro pokročilé jsou k dispozici cesty s větší vzdáleností jištění. 2 cesty jsou ponechány s původním jištěním a nachází se zde cesta bez jištění, která se jistí uzlíky ve spáře.

Dbejte zvýšené opatrnosti, používejte ochrannou přilbu. Nelezte nad slaňovací body (borháky opatřené karabinami), skála nad nimi není pevná. Neslaňujte do ploten z horního svahu nad nimi. Vzhledem k rozlámanosti terénu můžete přivodit úraz sobě i všem, kteří jsou pod vámi.

Průvodce

K dipozici je dodatek (pdf) průvodce Moravské skály a také je v elektronické databázi na lezec.cz a ČHS.

Fotogalerie

Related Images: