Plotna na Prostřední Bečvě

Bývalý lom bezprostředně u silnice Rožnov pod Radhoštěm – Horní Bečva (I/35) nabízí plotnovité lezení na tření podobné jako na plotnách pod Helfštýnem. Cesty mezi 3. a 7. stupněm UIAA (délky přes 25 metrů). 

Přístup ke skalám

Ze směru od Rožnova p. R. odbočíme za obcí Dolní Bečva v táhlé levotočivé zatáčce (asi 500 metrů po výjezdu z obce, po levé straně souvislý les) doleva na zpevněnou cestu. Plotna je vidět přímo z hlavní silnice ve vzdálenosti asi 30 metrů. Od Prostřední Bečvy je odbočka asi 100 metrů za bývalým lomem po pravé straně cesty (asi 400 m od odbočky na Velké Karlovice).

GPS souřadnice: 49.4442197N, 18.2219464E

Zajištění cest

Cesty jsou přiměřeně zajištěny borháky s osazenými vratnými body pod úrovní rozlámaných skal pod vrcholem. Skála je na soukromém pozemku patřícím k blízké usedlosti, majitel lezení toleruje. Dbejte zvýšené opatrnosti, používejte ochrannou přilbu. Nelezte nad slaňovací body (borháky opatřené mailonami) a, pokud je někdo pod vámi, neslaňujte do ploten z horního svahu nad nimi. Vzhledem k rozlámanosti terénu můžete přivodit úraz sobě i všem, kteří jsou pod vámi.

Jištění je osazeno na místa s pevnou skálou. Především po zimních měsících se stav skály může lokálně změnit. V případě pochybností jištění nepoužijte a kontaktujte správce skal (kontakt na www.horosvaz.cz).

Průvodce

K dipozici je dodatek (pdf) průvodce Moravské skály a také je v elektronické databázi na lezec.cz a ČHS.

Related Images: