Report z Valašského pavůka 2015

V sobotu 7. března 2015 proběhl v tělocvičně ZŠ Rožnov p. R. závod v lezení na umělé stěně. Jen ti největší nadšenci tohoto sportu se nedali zlákat volnem
v podobě jarních prázdnin a přišli si zazávodit. Účast byla sice skromná – 7 žen a 8 mužů – ale jinak vše klapalo.

Celkový pohled na lezceCesty byly připraveny pod taktovkou místního zkušeného lezce Martina Marečka, tělocvična byla vyzdobena bannery sponzorů, díky kterým mohly být ceny letos
velmi bohaté. Nechyběla ani hudba linoucí se z repro beden a samozřejmě nezbytný bufet. Letos si soutěžící mohli dopřát ze 3 druhů pomazánek, spoustu ovoce
a čokoládových pamlsků, ale dokonce si mohli odnést suvenýr v podobě ručně malovaných perníčků s nápisy: „Lezu“, „Dober!“, „Jistím“, „Valašský Pavůk 2015“
apod. O tuhle velmi důležitou či pro některé téměř hlavní složku závodu se výborně postarala Veronika Vašutová.

bufet na Valašském pavůkovi 2015

V 9:30 organizátor Petr Kapsia alias Kudrnáč všechny srdečně přivítal a zahájil letošní ročník Valašského Pavůka. Registrovaní soutěžící se postupně
vystřídali na všech 6 cestách. Jak sám organizátor tvrdí: „Letos jsou cesty postavené tak, aby si každý mohl zapsat alespoň pár bodů“. Ovšem ty nejtěžší
cesty přelezou zpravidla jen ti nejlepší. Ani na Pavůkovi tomu letos nebylo jinak.

Věková skladba účastníků závodu byla pestrá, nejmladším závodnicím bylo 13 a 15 let, nejstaršímu soutěžícímu 35 let. Soutěžilo se v kategorii „Chlapi“ a
„Baby“. Nejmladší závodnice jsou zároveň členkami místního dětského lezeckého kroužku, který za Horolezecký klub Rožnov vede David Piska. Závodu se
zúčastnili nejen lezci z Rožnova p. R., ale třeba také z Ostravy, Frýdku Místku, Valašské Bystřice či Valašského Meziříčí.

Bára leze

V 11 h dokonce dorazili kameramani z TV Beskyd, aby natočili krátkou reportáž z letošní lezecké akce a podpořili tak místní Horolezecký klub. Na kameru
proběhly také dva rozhovory, jeden s organizátorem a druhý se členkou dětského lezeckého kroužku. Celou reportáž můžete zhlédnout na TV Beskyd.

Rozhodovr pro TV Beskyd

Ve 12 h již byla kvalifikace odlezena a vyhlašovaly se její výsledky . Nakonec postoupily 4 ženy a příjemným překvapením byla Vanda Štůsková ( Alpin club Rožnov ), která se v kvalifikaci dostala na 4. místo a mohla tak postoupit do finále.
Postupujících mužů bylo 6, jelikož hned 3 se kvalifikovali stejným počtem bodů..

Finálovku nejdříve podstupují ženy, aby už ve 13 h za výrazného povzbuzování něžného pohlaví mohli projevit svůj um všichni finalisté mužské kategorie. Po
ranním pohodovém „rozlezu“ je tempo lezců udržováno kvalitním anglickým ska punkem a rockem z domácí sbírky Jury Jaroně alias Džanga, ale také výkřiky
publika. Atmosféra je výborná, všichni si navzájem přejí úspěch. Atmosféra houstne nejen díky výborné náladě všech zúčastněných, ale také s
přibývajícím množstvím „mága“.

medaile

Ve 13:40 je dolezeno. Organizátor Kudrnáč ohlašuje pauzu na počítání výsledků a přípravu „beden“ pro vítěze. Někteří z lezců mezitím doplňují energii v
bufetu, jiní mají ještě stále chuť si něco vylézt a jen pro sebe si znovu zkoušejí zrádná místa ve finálové cestě.

vítezky - holky

Zhruba ve 14h je vše spočítáno a jde se na to. Překvapení letošního Pavůka nezklamalo ani ve finále! Vanda Štůsková, členka dětského lezeckého kroužku se
umístila na krásném 3. místě v ženské kategorii. Gratulujeme a přejeme hodně úspěchů v dalších závodech!

vítězové - chlapi

Za chvíli se již na krku všem vítězům houpali skleněné medaile, za které letos patří velké díky Filipovi Dobiasovi.

Mezi cenami nechybělo potřebné lezecké vybavení z obchodu pana Valy (PEMI OUTDOOR Rožnov p. Radhoštěm), ale také
power banky a tašky na notebooky od společnosti Robe (výrobce osvětlovací techniky), karabiny Climbing Technology a Eco Ball od firmy Metolius, A MUERTE darovali slevové kupóny do e-shopu. Bufet sponzorovala společnost Poski.com (dodavatel eCommerce řešení) a ozvučení nám zapůjčila firma MadManSound.