Dětský kroužek

Naumělé horolezecké stěně při ZŠ 5.Května v Rožnově p.R. funguje dětský lezecký kroužek, ve spolupráci se střediskem volného času (SVČ) každé pondělí od 18 do 19 hod. Po celý školní rok od 16.9.2013 do 8.6.2014. Sportovní oblečení neomezující pohyb je nezbytné! Sedáky a lezečky je možné zapůjčit.

Co učíme?

Uzlování, navazování se a jištění, lezení, bouldering, silový trénink pod vedením zkušeného instruktora horolezectví.

Lezení je velmi rizikový sport, v lezeckém kroužku jsou proto přísná pravidla kázně a kontrolingu, aby bylo riziko úrazu minimalizováno na nejnižší možnou míru.

Podrobný program každé lekce

  • 1) Zahřátí se upravenou vybíjenou (2 balóny – postřeh, koncentrace, klikováním zpět do hry). Nutnost zahřátí se před lezením, jako velmi účinná ochrana před zraněním pohybového aparátu. Cca 10 minut.
  • 2) Teorie v praxi – uzlování, základní lanové techniky. Učení se nových dovedností a opakování. Cca 10 minut.
  • 3) Rozlezení se po velkých chytech za účelem dohřátí hlavně prstů, ohýbačů prstů a souvisejících šlach, kloubů a svalů, individuální kontrola a schválení připravenosti k dalšímu lezení. Cca 10 minut.
  • 4) Bouldering. Tvorba nových boulderů podle výkonnosti dětí. Učení se lezeckým dovednostem, pilování techniky a síly. Cca 30 minut.
  • 5) Lezení vysokých cest se zajištěním, jištění spolulezce.Cesty podle výkonnosti, rozvoj vytrvalosti. Cca 30 minut.
  • 6) Závěrečný silový trénink formou soutěže družstev. Obsahuje: běh, shyby, krabí běh, kliky, přeskok přes překážku a švédskou bednu, leh-sedy.

Lezení v přírodě

1x až 2x za sezonu se jezdí lézt i na cvičné skály! (Potštát, Hluzov apod.)

Ceny a vybavení

Cena dětského lezeckého krožku činí 700 Kč na celý školní rok od 16.9.2013 do 8.6.2014. Cena zahrnuje půjčení sedáků i lezeček. Přihlášku naleznete na stránkách střediska volného času, lezecký krožek je pod číslem 65, přihláška je ke stažení zde: http://svcroznov.cz/krouzky/

Kontakt: David Piska, multis@post.cz, 603 775 298

detskykrouzek2 detskykrouzek1